top of page
Tax and Wire Fraud

During the coarse of Mr. Fleischman's local philanthropy work, he discovered that the ŽOB has a partner “Society of Friends of Jewish Culture” operating the Jewish Cemetery in Mikulov (where his Great Grandfather is buried) and with it, an illegal charitable ‘front’ organization falsely offering IRS tax deductions for PayPal cash transfers on their “Jewish Preservation Initiative” (JPI) website.

 

In an effort to get involved with improving the cemetery facilities, he donated $18. with an offer to donate more this past summer, But was quite shocked that;

 

1. His donation was refunded

 

2. His offer to contribute more was ignored

 

3. The website claiming to do charitable work and asking for donations was removed the same day as his refund.

 

No public records exist of any tax-exempt entity calling itself the “Jewish Preservation Initiative” (JPI) -anywhere.
 

We can only conclude that the ŽOB is in collusion with the “Society of Friends of Jewish Culture” and created a false and misleading website to perpetrate wire fraud upon the unsuspecting public.

Exhibit A “Jews in Mikulov”
brochure

On Mon, May 25, 2020 at 7:18 PM Tereza Zlamalova <office@hamiltonhudson.cz> wrote:

Dobrý den,

 

jsme firma Hamilton Hudson s.r.o. a rádi bychom si s cestovní agenturou Merlin  naplánovali schůzku.

 

Rádi bychom Vám nabídli partnerství s naším novým klientským centrem VZP – Mikulov, jehož činnost bude zahájena 1. června 2020. Jedná se o exkluzivní příležitost stát se jediným zástupcem firmy Hamilton Hudson s.r.o. v ČR na základě provize s vlastním webovým odkazem udělaný na míru pro Vaše webové stránky.

 

Hamilton Hudson s.r.o. chce založit firemní účet pro všechny budoucí cestovní rezervace s VZP Mikulov a tuzemskou fakturaci s použitelnými směnnými slevami a propagací.

 

Dále bychom chtěli asistovat společnosti CA Merlin v rozšíření o VIP zájezdy do Izraele a Jordánska. Naše kancelář VZP-Tel Aviv má všechny potřebné kontakty včetně leteckých společností, hotelů, autobusů, průvodců v češtině / hebrejštině, včetně existujícího partnerství s hlavními Rabíny. VZP pojištění je akceptováno českými konzuláty v Izraeli i po celém světě. VZP-Mikulov zvýší zisk CA Merlin prostřednictvím společné víceúrovňové spolupráce.

 

Podrobnosti pro novou smlouvu:

IČO 26715252

Bělehradská 23

120 00 Praha 2

+ 420.606543770

 

 

Měl bych také několik dotazů.

Pro židovskou kulturu a památky v Mikulově máme možnost vybrat vysoký obnos z mezinárodních zdrojů. Jak se naše firma může aktivně zapojit v získávání financí pro obnovu důležitých židovských zařízení na hřbitově pro Horowitz-mikulovské rabíny a židovský svět?

 

Můžeme oficiálně darovat finanční částku Spolku přátel židovské kultury? Můžeme se stát členy? Je členství podmíněno poplatkem?

Existuje proces žádosti a schválení, jako v Židovské komunitě v Brně?

 

Chtěli bychom také věnovat více než 20 hodin výkonné práce a publikování v hebrejštině, jidiš a angličtině každý týden a o víkendech ZDARMA!

 

Jak často se konají správní rady, každé 4 roky, jako například Židovské obce v Praze a Brně?

Kdy jsou další volby do správní rady a jak mohu své jméno uvést v kandidatuře?

Těším se, že budu sloužit židovské kultuře v Mikulově na plný výkon dle schopností a v plné spolupráci s místními specializovanými správci, abychom dosáhli stanovených cílů.

 

Ještě se zeptám, přes Jahrzeit jsme na hřbitově nechali nějaké věci – modrou plastovou nádrž na vodu, ručník, a jiné předměty. Bohužel jsme je nemohli vyzvednout, protože neznáme kombinaci zámku. Kdy si můžeme věci vyzvednout?

 

 

Těšíme se na Vaši odpověď.

 

Samuel Horowitz Fleischman

 

--

Tereza Zlamalova

 

HAMILTON|HUDSON s.r.o.

 

Licensed Insurance Intermediaries since 1989

 

Bělehradská 23 120 00

Prague Czech Republic

+420 776 162 499

04 support jpi
paypal info
bill
whois jpi
acticle
bottom of page